DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
2 milyar liralık termik santral inşa edecek
Konya Şeker in de aralarında bulunduğu 17 şirketi bünyesinde barındıran Anadolu Birlik Holding, 2 milyar dolarlık yatırımla termik santral kurmaya hazırlanıyor.

Holdingin yönetim kurulu başkanı Recep Konuk, 5 yılda tamamlanacak santralle hem şirketin hem de şehrin enerji ihtiyacının bir bölümünün karşılanacağını söyledi. Grup, Konya da tarım alanında ihtisas üniversitesi açmak için YÖK e başvurdu.

Türkiye nin önde gelen şirketleri, geleceğin stratejik sektörlerinden enerjiye birbiri ardına yatırım yapıyor. Türkiye nin şeker ihtiyacının yüzde 25 ini karşılayan Konyalı Anadolu Birlik Holding de (ABH) enerjiye girme kararı aldı. Konya Bölgesi nde bir kömür rezervi satın almayı planlayan holding, 2 milyar dolarlık yatırımla 2 bin megavat gücünde termik bir santral kuracak. Şirket, bunun yüzde 30 unu öz sermaye ile karşılayacak.

2008 de tamamladığı holdingleşme yapısının ardından yatırım atağına geçen Anadolu Birlik, şekerpancarı, patates ve domates üretimiyle gıda sektöründeki yerini sağlamlaştırırken, 2011 e de yeni yatırım kararları ile girdi. Konya Şeker başta olmak üzere 17 şirketi bünyesinde bulunduran ABH nin yönetim kurulu başkanı Recep Konuk, gelecek planlarıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni süreçte fırsat gördükleri her alana yatırım yapacaklarını belirten Konuk, ancak önceliklerini enerjiye vereceklerini dile getirdi. Bazı fabrikalarda kendi ürettikleri elektriği kullandıklarını aktaran başkan Konuk, "Şimdi bu tesisleri daha da büyütme kararı aldık. Bu amaçla termik santral kurmayı planlıyoruz. 2 milyar dolarlık bir yatırım olacak. 5 yıl içerisinde tamamlayıp hem kendimizin hem de Konya nın enerji ihtiyacının bir bölümünü karşılamayı amaçlıyoruz." dedi. Şirket ayrıca Göksu Nehri üzerindeki 50 megavatlık hidroelektrik santral özelleştirmesiyle de yakından ilgileniyor. Recep Konuk, Türkiye nin tarım alanında araştırma geliştirme (Ar-Ge) konusunda da ciddi eksiği olduğuna dikkat çekerek, holding olarak bu alandaki eksikliği, bir ihtisas üniversitesiyle kapatacaklarını kaydetti. Holding, bu konuda Amerika nın Kuzey Dakota ve Japonya nın Kyoto Üniversitesi ile işbirliği içinde. Üniversiteyle ilgili başvuruyu yapan şirket, izin alınması halinde tarımda tarladan çatala tüm sürece hakim olacak. Orta Anadolu Teknik Üniversitesi adıyla kurulacak üniversite tamamıyla araştırmaya dönük olacak. Öğrenci ve çalışan sayısı 3 bin olması planlanırken, ağırlığın lisans ve doktora öğrencilerine verilmesi düşünülüyor. Şu anda üniversite için 3 arazi tahsis edildi. İzin çıkması halinde 2 yıl içinde inşaata başlanacak. Toplam yatırım bedeli ise 100 milyon lira. Et ve süt alanında, Danabank ve Tosunbank projelerini uygulamaya koyan ABH, yeni bir entegre süt üretim tesisi için de gerekli çalışmalara hız verdi. Holding, 5 yıl içinde 100 milyon dolar yatırım yaparak bölgenin en önemli entegre tesisi olmayı hedefliyor. Şirket, bu amaçla yurtdışından 50 bin büyükbaş hayvan ithalatı gerçekleştirerek çalışmanın ilk adımını attı. Projenin uygulanmaya konmasıyla birlikte binlerce kişi istihdam edilecek.

Holding, spora da önemli destek sağlıyor. Konya ve çevresinde gençlerin kahvehanelere gitmemesi için spor açılımı yapan holding, güreş, futbol ve basketbol takımları kurarak bu amacına büyük oranda ulaştı. Kulüplerin bünyesinde bin gencin bulunduğunu belirten Recep Konuk, takımlara 3-4 milyon liralık destek verdiklerini dile getirdi. Konuk, ayrıca grekoromen milli takımında mücadele eden kulüp sporcularının dünya genelinde madalya almasının da geldikleri noktayı ortaya koyduğunu kaydetti. Konuk, ayrıca Konya da yaşayan her bir kişi için bir ağaç diktiklerini, amaçlarının bunu ülke sathına yaymak olduğunu söyledi.

Brezilya da şeker fabrikası almak için görüşme yapıyoruz

Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, ticareti küresel düşündüklerini, faaliyetlerini dünya geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi. Konuk, Avrupa da ülkelerin farklı bölgelerdeki fabrikaları aracılığıyla şeker fiyatlarını regüle edebildiğine dikkat çekerek, bu noktada holding olarak farklı coğrafyalarda yatırım planladıklarını açıkladı. Brezilya da şeker fabrikası almak için görüşmelerinin sürdüğünü vurgulayan Konuk, şeker ve etanol imalıyla ilgili planlamalarının olduğunu kaydetti. Daha önce İsrail den satın alınan ve damla sulamada kullanılan boruların üretimini Türkiye ye taşıdıklarını ileten Konuk, şimdi İsrailli firmaların kendilerine Türkiye de ortak bir firma kurmak için teklif verdiklerini belirtti. Şirketin 2011 hedefi ise 110 bin tonluk sıvı şeker üretim kapasitesini 200 bin tona çıkarmak. Holding, üretilen sıvı şekerin 70 bin tonunu Coca Cola, 15 bin tonunu ise Pepsi ye satıyor. Ayrıca Pratiko markasıyla üretilen dondurulmuş patatesin yarısını da McDonald s a veriyor.

ZAMAN


Tarih : 28 Şubat 2011 12:57:05

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,56