DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
Gayrimenkul ve altın en gözde yatırım aracı olacak!
Uzmanlar, yatırımcıların güvenli liman olarak gördükleri altın ve gayrimenkule ilgilinin artacağını, bunun da konut fiyatlarını yükselteceğini kaydetti
Yılın ilk yarısı tamamlanıyor. İstanbul da art arda konut projeleri satışa çıktı. Önemli projelerde teslimler de başlıyor. Okullar tatile girdi. Böyle bir ortam ev almak için uygun mu? Yoksa yaz sonunda mı alım yapmalı?

Ev fiyatlarının yükseleceğini belirtenler, arsa fiyatlarının yanı sıra demir, çimento gibi maliyetlerin de arttığını vurguluyor.

Euro nun değer kaybının etkisiyle dövize güvenin kalmadığını belirten uzmanlar, yatırımcıların güvenli liman olarak gördükleri altın ve gayrimenkule ilgilinin artacağını, bunun da konut fiyatlarını yükselteceğini kaydetti.

Öte yandan, satışa sunulan proje sayısının fazlalığına dikkat çekenler, sektörde yoğun rekabet olduğu için konut fiyatlarının yükselmeyeceğini söylüyor. Ayrıca, gözde olan gayrimenkul yatırımlarının düşük kiralarının etkisiyle cazibesini kaybedeceği belirtiliyor.

Ev fiyatları yükselir çünkü...

-Arsa fiyatları artıyor. Kat karşılığı ve hasılat paylaşımı sözleşmelerindeki artış oranı tüketicinin aleyhine.

-Maliyetler artıyor. Özellikle demir ve çimento ile başlayan maliyetlerdeki artış sürüyor. Bu artış sonbahardan itibaren fiyatlar yansıyacak.

-İlkbaharda İstanbul’da 50’nin üzerinde yeni proje ve eski projelerin yeni etapları satışa çıktı. Bu projelerin önemli bir kısmında satış oranı yüzde 30 seviyesinde. Normal koşullarda şirketlerin satış oranı yüzde 30’u aştığında, inşaatı tamamlama riski azalıyor. Yüzde 30 ve üzeri oranı yakalayanlar tok satıcı haline dönüşecek. Sonbaharda satışa çıkarılacak proje sayısı sınırlı. Bu durumda eldeki satılmayı bekleyen konutlar daha değerli hale gelecek.

-Euro değer kaybediyor. Dolar ve diğer döviz enstrümanlarının ne olacağı belli değil. Güvenli yatırım arayanların önünde iki alternatif var. Altın ve gayrimenkul. Gayrimenkul kira getirisiyle altının da önüne geçiyor.

Ev fiyatlar yükselmez çünkü...

-Arz, yani satışa sunulan proje sayısı her geçen yıl artıyor. Bu artış, talebi fazlasıyla karşılıyor. Talebin bu kadar güçlü olduğu bir piyasada artış olmaz.

-Maliyetler artıyor. Ama rekabetin bu kadar yoğun olduğu bir ortamda inşaatçıların maliyeti sineye çekmekten başka şansı yok.

-Satışlarda yüzde 30’u aşamayan şirketler daha yoğun rekabete girişecekler. Dolayısıyla sonbaharda da fırsatlar bitmeyecek.

-Gayrimenkul güvenilir bir yatırım aracı. Ama reel bazda arz fazlası dolayısıyla kiralarda gerileme var. Arz fazlası devam ettiği sürece kira getirisi için gayrimenkul cazibesini kaybediyor. Ayrıca kira çarpanları, yani bir gayrimenkulün brüt kira geliriyle fiyatını karşılama rasyosu tüketicilerin aleyhine işliyor.

Ev almak bu kadar kolay olmamıştı

Atilla Yavuz Ucra Grup
"Şu anda uygun proje, uygun lokasyon, uygun metrekareli konut almak için çok iyi fırsatlar var. Piyasada lüks ve lüks ötesi konutlar sosyal konut fiyatına satılıyor. İstanbsul’da ev sahibi olmak hiçbir zaman bu kadar kolay olmamıştı. Böyle bir dönemin 10-20 yılda bir bile geleceğini düşünmüyorum."

Uzun vadeli düşünenler için fırsat

Ali Ağaoğlu Ağaoğlu Grubu
"Uzun vadeli düşünenler için Türkiye ve özellikle İstanbul’daki emlak fiyatlarının taban olduğunu ve alım için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Faizler yükseldi. Ama biz bu yükseliş oranını sübvanse ettik. müşteriye yansıtmadık. Önemli olan faiz oranları değil, ev alacakların ödeme gücü."

Faizler yükselecek

Nazmi Durbakayım Teknik Yapı
"Şimdiki faiz oranları reel faiz oranı değil. Bankalar zararına kredi kullandırıyor. Faizler yükselecek. 4. çeyrekten itibaren faizlerde yükseliş öngörüyorum. Global piyasalarda rüzgarlar ters yönden esiyor. Bu faiz oranlarında tüketiciler için önemli fırsat var. Maliyetler artıyor. Biz maliyetlerin artışına ve inşaatların ilerleme seviyesine bağlı olarak son 8 ayda yüzde 17 zam yaptık. Bankacılar da maliyet hesabına başladı. Geçmiş yıllardaki tecrübelerimizden biliyoruz, bankacılar maliyet hesabına başlarsa faiz oranlarında ciddi yükselişler olur. Ev almak isteyenlerin dikkatli olması gerekiyor. Ucuz konut piyasasında sıkıntı yaşanabilir."

Hem fiyatlar yükselecek hem de faizler

Ali Dumankaya Dumankaya İnşaat
"Konut şirketleri yaz döneminde zam yapmaz. Yeni sezona girerken zam yapar. Yeni sezonda faizler de yükselecek, fiyatlar da… Önümüzdeki 2-3 aylık yaz durgunluğu ciddi yatırımcı ve oturum amaçlı ev almak isteyenler için önemli fırsatlar barındırıyor."

Tatili iptal etsinler ev alsınlar

Gökçen Kuzu Kuzu Grup
"2 bin 750 konuttan 650’sini son 1 ayda sattık. Elimizde satılacak ev kalmadı. toplam 400 evimiz kaldı. Bunun da 300’ü rezervasyonlu. Ev satmak için söylemiyorum. Tüketiciler için söylüyorum: Arsa bedelleri yükseliyor. İnşaat maliyetleri artıyor. Bu artış yaz tatili bittiğinde fiyatlara da yansır. Tatili iptal edip ev alınacak dönem."

Emlak cazibesini koruyor

Tamer Özyurt Özyurtlar İnşaat
"Faizler yükselse bile, gayrimenkule cazibesini kaybettirmez. Gayrimenkul İstanbul’da en cazip yatırım aracı. Az parası olanlara, sağlam şirketlerin gelişme akslarında yaptığı projelerden konut almasını öneririm. Çok parası olanlar ise dükkan ve mağazadan şaşmasın. Hem iyi kira getirisi isteyenler hem de aldığı gayrimenkulün yüksek prim yapmasını isteyenler için ticari gayrimenkul en iyi enstrüman."

Sağlık yatırımdan daha önemli

Süleyman Çetinsaya Avrupa Konutları
"İstanbul’un sağlıklı konutta ihtiyacı çok fazla. Sağlıklı insan, sağlıklı aile, sağlıklı çocuk, sağlıklı konutlarda ve sitelerde olur. Gecekondularda doğan, büyüyen ve yaşayan insanlarda fiziksel ve ruhsal sorunlar fazla olur. Bence bu primden de faizlerin yükselmesin de, fiyatların artmasında da önemli. Bugünkü ortam nitelikli konut sahip olmak isteyenler için bulunmaz fırsatlar barındırıyor."

Gelişim aksları prim vaat ediyor

Murat Kurum Emlak Konut GYO Genel Müdürü
"Gayrimenkul yatırımında hesap kısa vadeli yapılmaz. Uzun vadeli düşünenler için büyük ve önemli fırsatlar var. İstanbul’un ve diğer kentlerin gelişme aksları bu anlamda ciddi prim vaat ediyor. Yatırım için düşünenlerin gelişme aksında yatırım yapıp beklemesi gerekiyor. Kayabaşı, Halkalı, Bahçeşehir, Ispartakule ve Ataşehir’i yatırım için öneririm."

İyi bir dönem ama kaçan fırsat yok

Fikret İnan Fi-Yapı
"Ev almak için son derece iyi bir dönem. Metrekare bazında fiyatlar maliyet seviyelerinde. Faiz oranları çok düşük. Ama kaçacak bir fırsat da yok. Öyle tahmin ediyorum seçimlere kadar piyasa böyle gider. Seçimlerden sonra oluşacak hükümete ve politikalarına gör eyeniden değerlendirmek gerekiyor."

2010’da alanlar karlı

Serdar İnan İnanlar İnşaat
"Bu sene alanlar kârlı. Gelecek yıl alanlar orta halli. Bir sonraki yıl alanların hali meçhul. Gayrimenkul piyasası 7 yıllık döngülerle hareket eder. Bu yıl 2003’e benziyor. 2012’ye kadar piyasalarda yükseliş bekliyorum. 2015 yılında piyasalar yine bir dip yapacak. Konut alırken hesap yapanlar, bunları göz önünde bulundursun."

Fırsatlar çoğalıyor

Bülent Ataman Ataman İnşaat
"Yaz dönemi konut alıcısı için çok fırsat barındırıyor. Fiyatlar ve kampanya koşulları bir önceki sezona ait. Yeni sezonda fiyatlar yükselecek. Günler uzun. İstanbul’da kalan veya tatilini yapıp gelenlerin projelerini dolaşması için uygun dönem. Ayrıca yollar boş. Normal sezona göre satış ofislerine daha kısa sürede gidilebilir. Satış ofislerine gelen ziyaretçi sayısı az. Bu durumda projeyi daha detaylı inceler. Müşteri temsilcilerinden daha fazla ilgi görürler. Nereden bakarsanız bakın fırsatlar var."

Bu faizler zor görülür

Ahmet Özyazıcı Özyazıcı İnşaat
"Türkiye için bu faiz oranları tarihi dip seviyelerde. Faizler çok düşük. Bankalar krediyi kolay veriyorlar. Faizler yükselişe geçtiğinde, hem taksitler artıyor hem de bankalar kredi verirken incele eleyip sık dokuyorlar. Bu kadar düşük faiz oranını Türkiye bir daha zor görür."

İyi araştırmak gerekli

Emrullah Turanlı Taşyapı
"Ev almak için çok iyi bir dönem. Ama iyi araştırmak gerekiyor. Alınacak evin lokasyonu, metrekaresi, net ile brüt arasındaki farkı çok iyi araştırmak gerekiyor. Ev alanlar manavdan domates alırken gösterdiği özeni ev alırken göstermiyor. Yaz döneminde piyasalar durgun. Araştırma yapmaları için çok iyi bir fırsat."

Rekabet zirvede

Uğur Dumankaya Dumankaya İnşaat
"Konutta rekabet zirvede. bu rekabet dolayısıyla niteliklerine göre projeler ucuza satılıyor. Yaz aylarında alım zayıflayacak. Piyasalar boğa piyasasından ayı piyasasına dönüşecek. Bu dönemde almak çok akıllıca. Daha iyi proje ve beğendiği projede daha iyi evi seçme şansı var."
emlakkulisi


Tarih : 21 Haziran 2010 09:09:35

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,03