DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
Ahmed el Cabir el Sabah tan Türkiye ye üç proje
Kuveyt Emiri El Sabah, Türkiye de tarım ve emlak alanında yatırıma hazırlanıyor. Hedef üç yılda 3 milyar dolarlık yatırım .
Türkiye ye şimdiye kadar 1.5 milyar dolarlık yatırım yapan Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah, 3 milyar dolarlık 3-4 büyük projeyi daha hayata geçirmeyi planlıyor. Cabir el Sabah ın Türkiye deki resmi danışmanı olan Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş, Emir in yatırımlarını farklı ülkelere yönlendirdiğini söyledi. Akkuş, "Daha önce Avrupa ve Amerika üzerineydi. Dünyadaki konjonktürün değişmesiyle artık Türkiye gözde bir ülke. Yeni Emir in hükümete gelmesiyle tamamen rota Türkiye ye ve komşu ülkelere döndü" dedi.

"İSTANBUL A ODAKLANDIK"
Türkiye ye üç yılda yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını, bunların gayrimenkul, emlak sektörü, İMKB de bazı portföy alımları ve turizm yatırımlarından oluştuğunu, yatırımların devamını da sağlamak istediklerini kaydetti. Akkuş şöyle devam etti; "Şu anda çalıştığımız 3 milyar dolara yakın 3-4 büyük proje var. Odaklanılan nokta İstanbul... Türkiye deki bankacılık sektörünün çok karlı olmasıyla bankacılık sektörü... Biz enerjide hidroelektrik santralleriyle ilgileniyoruz. Bankacılıktan önce tarım da gündemdeydi. Bankacılıkta tekrar geri adım atıp daha çok tarıma yönelebilirler. Körfez de her şey ithalata dayalı. Türkiye, önümüzdeki yıllarda Körfez bölgesinin besin deposu olabilecek konumda. Tarımda yoğunlaştığımız bölge ise GAP... Tarım faaliyetinde bulunan firmanın belli hisselerini alıp ortaklık şeklinde veya mevcuda yatırım yapıp geliştirme şeklinde olabilir. 3 milyar dolarlık yatırımın 2012 sonuna kadar artacağını düşünüyorum. 2010 da bir sürpriz de yapabiliriz."
Sabah

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Kuveyt Emiri Türkiye’ye 3 milyar dolar yatıracak

Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah’ın Türkiye’deki resmi danışmanı Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş, şimdiye kadar 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptıkları Türkiye’de 3 milyar dolarlık 3-4 büyük projeyi daha hayata geçirmeyi planladıklarını bildirdi.

Akkuş, şöyle konuştu: “Kuveyt 17 bin metrekarelik 800 bin Kuveytli nüfusu olan bir ülke. 3 milyonluk nüfusun geri kalanı işçi ve hizmetli. İspatlanmış petrol rezervi 110 milyar varil. Bunun yaklaşık 100 yıl kadar süreceği tescil edilmiş durumda. Petrol kaynaklarının tükenmesinden sonra refahı sağlamak amacıyla El Sabah ailesi, Kuveyt içinde Kuveyt Yatırım İdaresi adı altında yatırım fonu kurdu. Her yıl petrol gelirlerinin yüzde 10’unu buraya aktararak, dünyanın her tarafında yatırımlar gerçekleştirip petrolün bitmesi durumunda refahı sürdürmeyi amaçlıyorlar.”
Rota Türkiye’ye döndü
Akkuş, “Yatırımlar daha önce Avrupa ve Amerika üzerineydi. Konjonktürün değişmesiyle artık Türkiye gözde ülke. Bize aile tarafından ‘bizim yatırımlarımızı Türkiye’de yönlendirir misiniz, bize danışmanlık hizmeti verir misiniz diye’ teklif geldi. 2007 başından beri kendilerinin Türkiye’deki yatırımlarına yön veriyoruz” diye konuştu. Akkuş, şöyle konuştu: “Yatırımda ağırlık yine emlak konusunda olacak. Ayrıca bankacılık sektörünü inceliyorlar. Enerjide hidroelektrik santralleriyle ilgileniyoruz. Tarıma da yönelebilirler. Körfez’de her şey ithalata dayalı. Türkiye, Körfez bölgesinin besin deposu olabilecek konumda. Tarımda yoğunlaştığımız bölge ise GAP.”

Kızlara Nur, erkeklere Recep adını veriyorlar

ORTADOĞU’nun yeni İsviçre’sinin Türkiye olacağını dile getiren Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş, bölgede çok sayıdaki Türk dizilerinin etkileriyle de Türk popülaritesinin en üst seviyede bulunduğunu vurguladı. Akkuş, “Çocuklarına Türk isimlerini koyuyorlar. Gümüş dizisinden dolayı kız çocuklarına Nur ismini veriyorlar. Gazze olayındaki çıkıştan sonra doğan çocukların ismini Recep koyuyorlar” dedi. Türk malı, eskiden Alman malı vardı ya şimdi öyle” dedi.
Hürriyet

Kuveyt Emiri, Türkiye ye 3 milyar dolar daha yatıracak

Türkiye ye bugüne kadar 1,5 milyar dolarlık yatırım yapan Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah, 3 milyar dolarlık yeni projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Emir in Türkiye deki resmî danışmanı Şems Türk ün üst yöneticisi Uğur Akkuş, bu projeleri emlak, enerji, bankacılık ve tarım sektörleri olarak açıkladı. Önümüzdeki yüzyılda Ortadoğu nun yeni İsviçre sinin Türkiye olacağını söyleyen Akkuş, bölgede Türk popülaritesinin en üst seviyede bulunduğuna dikkat çekti.

Bugüne kadar Türkiye ye 1,5 milyar dolarlık yatırım yapan Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah, 3 milyar dolarlık 3-4 büyük projeyi daha hayata geçirmeyi planlıyor. Emir in Türkiye deki resmî danışmanı olan Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş, daha önce Avrupa ve Amerika ya yatırım yapan Kuveyt te yeni emirin hükümete gelmesiyle rotanın tamamen Türkiye ye ve komşu ülkelere döndüğünü söyledi. Dünyadaki konjonktürün değişmesiyle Türkiye nin gözde bir ülke haline geldiğini belirten Akkuş, "Bize aile tarafından Bizim yatırımlarımızı Türkiye de yönlendirir misiniz, bize danışmanlık hizmeti verir misiniz? diye teklif geldi. Yapıyı oluşturduk ve 2007 başından beri resmi olarak kendilerinin Türkiye deki yatırımlarına yön veriyoruz." dedi.

Akkuş, Türkiye ye 3 yılda yaklaşık 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını, bunların gayrimenkul, emlak sektörü, İMKB de bazı portföy alımları ve turizm yatırımlarından oluştuğunu, yatırımların devamını da sağlamak istediklerini kaydetti. 2009 daki kriz sebebiyle inceledikleri birçok projeyi dondurduklarının altını çizen Akkuş, projeleri 2010 başında tekrar gündeme almaya başladıklarını ifade etti. Körfez dekilerin genellikle pişmiş yemeği yemek istediklerini, dolayısıyla son yatırımcı olmadıklarını, alıp daha sonra ondan para kazanmayı tercih ettiklerini dile getiren Akkuş, "Şimdiye kadar Körfez sermayesi Amerika ya, Avrupa ya gitti. Oradaki bankalarda işlenip bizim gibi ülkelere geldi. Biz artık Amerika-Türkiye, Londra-Türkiye veya Ortadoğu üçgenini kesip direkt Körfez den Türkiye ye yatırım yapmaya çalışıyoruz. Çok zor bir şey, ama ufak ufak bölgeyi bunlara alıştırmaya çalışıyoruz." diye konuştu. Akkuş, şunları aktardı: "Şu anda çalıştığımız 3 milyar dolara yakın 3-4 büyük proje var. Ağırlık yine emlak olacak. Fokuslandıkları nokta İstanbul. Geçen seneden sonra rota, Boğaz çizgisine döndü. Şehir merkezlerine daha çok fokuslandılar. Ayrıca enerji ve 2009 daki dünyadaki finans ve bankacılık sektörü gerilemesine rağmen Türkiye deki bankacılık sektörünün çok kârlı olmasıyla bankacılık sektörü... Hidroelektrik santralleriyle ilgileniyoruz. Bankacılıkta geri adım atıp daha çok tarıma yönelebilirler. Körfez de her şey ithalata dayalı. Türkiye, önümüzdeki yıllarda Körfez bölgesinin besin deposu olabilir. Yoğunlaştığımız bölge ise GAP. Tarım faaliyetinde bulunan firmanın belli hisselerini alıp ortaklık şeklinde veya mevcuda yatırım yapıp geliştirme şeklinde olabilir. 3 milyar dolarlık yatırımın 2012 sonuna kadar artacağını düşünüyorum. 2010 da bir sürpriz de yapabiliriz."

Uğur Akkuş, şirketin temellerini 1982 de babası Mahmut Akkuş un attığını, babasının ticaret için gittiği Kuveyt te bir ortakla şirket kurduğunu ve ağırlıklı olarak Türkiye den o bölgeye hazır giyim ihracatı yaptıklarını anlattı. Bölgede tekstil üretim tesisi açtıklarını ve Suudi Arabistan a ihracat yaptıklarını belirten Akkuş, babasının kraliyet ailesiyle belirli düzeyde ilişkiler geliştirdiğini ve bir güven oluştuğunu vurguladı. Savaşın bitmesiyle bölgede Şems Dış Ticaret i kurduklarını anlatan Akkuş, Kuveyt Emiri nin başa gelmesiyle tekrar yatırımların gündeme alındığını, uluslararası yatırımlara çok hızlı şekilde start verildiğini söyledi. Emirin kendilerine yatırım konusunda öneriyle geldiklerini ifade eden Akkuş, şöyle konuştu: "Kuveyt, 17 bin metrekarelik büyüklüğe sahip, 800 bin Kuveytli nüfusu olan bir ülke. 3 milyonluk nüfusun geri kalanı işçi ve hizmetli. İspatlanmış petrol rezervi 110 milyar varil. Bunun yaklaşık 100 yıl kadar süreceği tescil edilmiş durumda. Petrol kaynaklarının tükenmesinden sonra refahı sağlamak amacıyla El Sabah ailesi, Kuveyt içinde Kuveyt Yatırım İdaresi adı altında yatırım fonu kurdu. Her yıl petrol gelirlerinin yüzde 10 unu buraya aktararak, dünyanın her tarafında yatırımlar gerçekleştirip petrolün bitmesi durumunda refahı sürdürmeyi amaçlıyorlar."

Alım heyetleri geliyor

Türkiye, bu yıl çok sayıda alım heyetini konuk edecek. Dış Ticaret Müsteşarlığı, Çin, ABD, Rusya, İngiltere, Fransa, Irak, Hindistan gibi pek çok ülkeden firmaların katılacağı alım heyeti programları düzenledi. Yüksek düzeyde sipariş verme özelliği bulunan alım heyetleri programı ile Türk özel sektör firmalarının yabancı firma temsilcileriyle iş bağlantıları kurmaları sağlanıyor. Bu ay narenciye, pencere, cam teknolojisi, aksesuar, yan sanayi, gıda, mücevher, medikal alanlarında düzenlenecek fuarlara aralarında Yemen, Hindistan, Rusya, Yunanistan, ABD gibi ülkelerden pek çok alım heyeti katılacak. Nisanda, kozmetik, genel gıda, bisküvi, çikolata, şekerleme, ev alet ve aksesuarları fuarı, mayısta hazır giyim, konfeksiyon, yapı ve inşaat malzemeleri, ev tekstili, haziranda otomotiv, kozmetik, ağustosta tekstil, konfeksiyon alım heyetleri fuarlara katılacak.
Zaman

Kuveyt Emiri Türkiye de emlak ve gıdada üç projeye 3 milyar dolar ayırdı

Kuveyt Emiri El Sabah ın resmi danışmanlık şirketi, Türkiye, önümüzdeki yıllarda Körfez Bölgesi nin besin deposu olabilecek konumda. Kuveyt Emiri nin yeğeni İstanbul dan gömlek almış, 4-5 tane getirir misin dedi. Türk malları artık tercih sebebi. Türkiye Ortadoğu nun İsviçre si olma yolunda diye konuştu

Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah’ın Türkiye’deki resmi danışmanı olan Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş, şimdiye kadar 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptıkları Türkiye’de 3 milyar dolarlık üç-dört büyük projeyi daha hayata geçirmeyi planladıklarını bildirdi.

Ticaretle güven oluştu
Akkuş, şirketin 1982 yılında babası Mahmut Akkuş tarafından kurulduğunu, babasının ticaret için gittiği Kuveyt’te bir ortakla şirket kurduğunu ve ağırlıklı olarak Türkiye’den o bölgeye hazır giyim ihracatı yaptıklarını anlattı.
İşlerin iyi gitmesiyle bölgede tekstil üretim tesisi kurduklarını ve Suudi Arabistan’a ihracat yaptıklarını belirten Akkuş, Körfez Savaşı’na kadar aktif ticaret yapan babasının orada Kraliyet ailesiyle belirli düzeyde ilişkiler kurduğunu ve aralarında bir güven oluştuğunu vurguladı.

‘800 bin Kuveytli var’
Savaşın bitmesiyle bölgede Şems Dış Ticaret’i kurduklarını anlatan Akkuş, Kuveyt Emiri El Sabah’ın başa gelmesiyle tekrar yatırımların gündeme alındığını, uluslararası yatırımlara çok hızlı şekilde start verildiğini söyledi. Kuveyt Emiri El Sabah’ın kendilerine yatırım konusunda öneriyle geldiklerini ifade eden Akkuş, şöyle konuştu:

Türkiye gözde bir ülke
“Kuveyt 17 bin metrekarelik büyüklüğe sahip, 800 bin Kuveytli nüfusu olan bir ülke. 3 milyonluk nüfusun geri kalanı işçi ve hizmetli. İspatlanmış petrol rezervi 110 milyar varil. Bunun yaklaşık 100 yıl kadar süreceği tescil edilmiş durumda. Petrol kaynaklarının tükenmesinden sonra refahı sağlamak amacıyla El Sabah ailesi, Kuveyt içinde Kuveyt Yatırım İdaresi adı altında yatırım fonu kurdu. Her yıl petrol gelirlerinin yüzde 10’unu buraya aktararak, dünyanın her tarafında yatırımlar gerçekleştirip petrolün bitmesi durumunda refahı sürdürmeyi amaçlıyorlar.”
Yatırımları farklı ülkelere yönlendirdiklerine dikkati çeken Akkuş, “Daha önce Avrupa ve Amerika üzerineydi. Dünyadaki konjonktürün değişmesiyle artık Türkiye gözde bir ülke.
Yeni Emir’in hükümete gelmesiyle tamamen rota Türkiye’ye ve komşu ülkelere döndü. Bize aile tarafından ’bizim yatırımlarımızı Türkiye’de yönlendirir misiniz, bize danışmanlık hizmeti erir misiniz diye” teklif geldi. Yapıyı oluşturduk ve 2007 başından beri resmi olarak kendilerinin Türkiye’deki yatırımlarına yön veriyoruz” diye konuştu.
Uğur Akkuş, Türkiye’ye üç yılda yaklaşık 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını,bunların gayrimenkul, emlak sektörü, İMKB’de bazı portföy alımları ve turizm yatırımlarından oluştuğunu, yatırımların devamını da sağlamak istediklerini kaydetti. 2009’daki kriz nedeniyle inceledikleri birçok projeyi dondurduklarının altını çizen Akkuş, projeleri 2010 başında tekrar gündeme almaya başladıklarını söyledi.

‘Pişmiş yemeği yerler’
Körfez’dekilerin genellikle ‘pişmiş yemeği yemek’ istediklerini, dolayısıyla son yatırımcı olmadıklarını, alıp daha sonra ondan para kazanmayı tercih ettiklerini ifade eden Akkuş, “Şimdiye kadar Körfez sermayesi Amerika’ya Avrupa’ya gitti. Oradaki bankalarda işlenip bizim gibi ülkelere geldi. Biz artık Amerika-Türkiye, Londra-Türkiye veya Ortadoğu üçgenini kesip direkt Körfez’den Türkiye’ye yatırım yapmaya çalışıyoruz. Çok zor bir şey, ama ufak ufak bölgeyi bunlara alıştırmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Mahmut Akkuş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu anda bizim çalıştığımız 3 milyar dolara yakın 3-4 büyük proje var. İki yıldır çalışıyoruz. 3 milyar dolarlık yatırımda ağırlık yine emlak konusunda olacak. Fokuslandıkları nokta İstanbul...

GAP’a yoğunlaştılar
Geçen seneden sonra rota, Boğaz çizgisine döndü. Şehir merkezlerine daha çok fokuslandılar. Ayrıca enerji ve 2009 yılındaki dünyadaki finans ve bankacılık sektörü gerilemesine rağmen Türkiye’deki bankacılık sektörünün çok karlı olmasıyla bankacılık sektörü... Biz enerjide hidroelektrik santrallarıyla ilgileniyoruz.
Bankacılıktan önce tarım da gündemdeydi. Bankacılıkta tekrar geri adım atıp daha çok tarıma yönelebilirler. Körfez’de her şey ithalata dayalı. Türkiye, önümüzdeki yıllarda Körfez Bölgesi’nin besin deposu olabilecek konumda. Tarımda yoğunlaştığımız bölge ise GAP... “

Çocuklara ‘Recep’ ismi
Önümüzdeki yüzyılın Ortadoğu’nun yeni İsviçre’sinin Türkiye olacağını dile getiren Akkuş, bölgede oynanan çok sayıdaki Türk dizilerinin etkilerinin çok rahatlıkla görülebildiğini, Türk popülaritesinin en üst seviyede bulunduğunu vurguladı. Akkuş, “Çocuklarına Türk isimlerini koyuyorlar. Gümüş dizisinden dolayı kız çocuklarına Nur ismini veriyorlar. Gazze olayındaki çıkıştan sonra doğan çocukların ismini Recep koyuyorlar” dedi.
Türk iş adamlarının dünya oyuncuları durumunda olduklarını vurgulayan Akkuş, “Türk malı, eskiden Alman malı vardı ya şimdi öyle. Tekstilde de öyleyiz. Geçen günlerde buradaydık. Kuveyt Emiri’nin kız kardeşinin oğlu yarım saat alışveriş yapmış, gömlek almış. Oraya gittiğimde ’çok güzel, çok kaliteli, bana bundan 4-5 tane getir’ dedi. Türk malları da artık tercih ediliyor” dedi.
Akkuş tarımla ilgili şöyle dedi: “Tarım faaliyetinde bulunan firmanın belli hisselerini alıp ortaklık şeklinde veya mevcuda yatırım yapıp geliştirme şeklinde olabilir. 3 milyar dolarlık yatırımın 2012’ye kadar artacağını düşünüyorum.”
Radikal

Kuveyt Emiri’nden Türkiye’ye 3 milyar dolarlık dev yatırım

Kuveyt Emiri’nin danışmanlığını yapan Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi’nin Başkanı Akkuş, “Ağırlığımız emlak olacak. Fakat bankacılık ve tarımla da ilgileniyoruz. 2010’da bir sürpriz yapabiliriz” dedi

Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah’ın Türkiye’deki resmi danışmanı olan Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş, şimdiye kadar 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptıkları Türkiye’de 3 milyar dolarlık 3-4 büyük projeyi daha hayata geçirmeyi planladıklarını bildirdi. Kuveyt’te yeni Emir’in hükümete gelmesiyle tamamen rota Türkiye’ye ve komşu ülkelere döndü. Bize aile tarafından ‘bizim yatırımlarımızı Türkiye’de yönlendirir misiniz, bize danışmanlık hizmeti verir misiniz diye’’ teklif geldi. Yapıyı oluşturduk ve 2007 başından beri resmi olarak kendilerinin Türkiye’deki yatırımlarına yön veriyoruz’’ diye konuştu.
Uğur Akkuş, Türkiye’ye 3 yılda yaklaşık 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını,bunların gayrimenkul, emlak sektörü, İMKB’de bazı portföy alımları ve turizm yatırımlarından oluştuğunu, yatırımların devamını da sağlamak istediklerini kaydetti. 2009’daki kriz nedeniyle inceledikleri birçok projeyi dondurduklarının altını çizen Akkuş, projeleri 2010 başında tekrar gündeme almaya başladıklarını söyledi. Akkuş, “Şimdiye kadar Körfez sermayesi Amerika’ya Avrupa’ya gitti. Oradaki bankalarda işlenip bizim gibi ülkelere geldi. Biz artık Amerika-Türkiye, Londra-Türkiye veya Ortadoğu üçgenini kesip direkt Körfez’den Türkiye’ye yatırım yapmaya çalışıyoruz. Çok zor bir şey, ama ufak ufak bölgeyi bunlara alıştırmaya çalışıyoruz’’ dedi.

Ağırlık emlak olacak, bankacılık da istiyorlar

UĞur Akkuş, “3 milyar dolarlık yatırımda ağırlık yine emlak konusunda olacak. Ayrıca enerji ve 2009 yılındaki dünyadaki finans ve bankacılık sektörü gerilemesine rağmen Türkiye’deki bankacılık sektörünün çok kârlı olmasıyla bankacılık ve tarım sektörü... Türkiye, önümüzdeki yıllarda Körfez bölgesinin besin deposu olabilecek konumda. Tarımda yoğunlaştığımız bölge ise GAP... Tarım faaliyetinde bulunan firmanın belli hisselerini alıp ortaklık şeklinde olabilir. 3 milyar dolarlık yatırımın 2012 sonuna kadar artacağını düşünüyorum. 2010’da bir sürpriz de yapabiliriz.’’
Akşam

Kuveyt Emiri’nden Türkiye’ye 3 milyar dolarlık yeni yatırım

Bugüne kadar Türkiye’de 1.5 milyar dolar yatırım yapan Kuveyt Emiri Cabir El Sabah, 3 milyar dolarlık yeni projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor

• Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah’ın Türkiye’deki resmi danışmanı olan Şems Türk Kuveyt-Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş, Türkiye’de 3 milyar dolarlık projeyi daha hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı. Yatırımları farklı ülkelere yönlendirdiklerine dikkati çeken Akkuş, “Daha önce Avrupa ve Amerika üzerineydi. Dünyadaki konjonktürün değişmesiyle artık Türkiye gözde bir ülke. Yeni Emir’in hükümete gelmesiyle rota Türkiye’ye ve komşu ülkelere döndü” diye konuştu.

2009’daki kriz nedeniyle inceledikleri birçok projeyi dondurduklarının altını çizen Akkuş, projeleri 2010 başında tekrar gündeme almaya başladıklarını söyledi. Akkuş, Türkiye’ye 3 yılda 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını, bunların emlak, İMKB’de bazı portföy alımları ve turizm yatırımlarından oluştuğunu kaydetti. Akkuş “Şu anda bizim çalıştığımız 3 milyar dolara yakın 3-4 büyük proje var. 2 yıldır çalışıyoruz. 3 milyar dolarlık yatırımda ağırlık yine emlak konusunda olacak. Fokuslandıkları nokta İstanbul...” dedi. • AA

Çocuklarına Recep ismini koyuyorlar

Önümüzdeki yüzyılın Orta Doğu’nun yeni İsviçre’sinin Türkiye olacağını dile getiren Uğur Akkuş, bölgede oynanan Türk dizilerinin etkilerinin rahatlıkla görülebildiğini, Türk popülaritesinin en üst seviyede bulunduğunu vurguladı. Akkuş, “Çocuklarına Türk isimlerini koyuyorlar. Gümüş dizisinden dolayı kız çocuklarına Nur ismini veriyorlar. Gazze olayındaki çıkıştan sonra doğan çocukların ismini Recep koyuyorlar” dedi. Türk işadamlarının dünya oyuncuları durumunda olduklarını vurgulayan Akkuş “Türk malı, eskiden Alman malı vardı ya şimdi öyle” diye konuştu.
Star


Tarih : 15 Mart 2010 12:56:49

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,42