DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
Kuzu Grup, İran da 100 bin konutluk uydukent yapacak
Kuzu Grup, dünya çapında iddialı bir uydukent projesini İran da harekete geçiriyor.
100 bin konutluk projesini 3 yılda tamamlamak için ön anlaşma yaptıklarını belirten Gökçen Kuzu, İranlı yetkililerin Türk şirketlerinin hızı karşısında şaşkın olduklarını belirtti.

Barajlar, okullar, hastaneler derken Türk müteahhitleri konut üretiminde de dünyaya açılmanın yollarını buldular. Bu şirketlerden biri de Kuzu Grup. Türkiye de özellikle TOKİ ile işbirliğinde geliştirdiği Spradon projesiyle anılan Kuzu Grup, dünya açılımını Ortadoğu dan yapıyor. Şirket, Suriye, Cezayir, ama özellikle de 100 bin konutluk uydukent projesini geliştireceği İran daki atılımlarıyla dikkat çekiyor.

Kuzu GrupYönetim Kurulu Başkanı Gökçen Kuzu, özellikle İran’daki atılımlarının altını çizdi. Ülkeye 100 bin konutluk ve dünyanın en büyüğü olarak nitelendirdiği uydukenti inşa etmek için ön anlaşmayı yaptıklarını bildiren Kuzu, bu projeyi hayata geçirebilmek için İran’ın TOKİ’si konumundaki Meskenbank ile yaklaşık 1 yıldır görüştüklerini ifade etti. Meskenbank üst düzey yetkililerinin bu süre içinde İstanbul da Bahçeşehir ve Halkalı; Ankara da Keçiören projeleri başta olmak üzere tüm çalışmalarını yakından incelediklerini dile getiren Kuzu, "Yaptığımız işi çok beğendiler. İran a Bahçeşehir deki gibi bir uydukent kurmamızı istiyorlar. Ön anlaşmaları yaptık. Şimdi sözleşme için masaya oturmaya hazırlanıyoruz. Toplamda 4 milyar dolarlık yatırım. 3 yıl içinde tamamlanması hedefini koyduk. Bu proje için Tahran da ofs kurduk. İran daki bu çalışma için Türkiye’de ODTÜ ve İTܒde öğrenim görmüş İranlı mühendis ve mimarlardan bir ekip oluşturduk. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl içinde inşaata başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Cezayir de Konstantin e kent kuruyor
Kuzu Grup, Ortadoğu daki bir diğer çalışmasını da Cezayir’de gerçekleştiriyor. Ülkedeki Konstantin kentinde yaşam verdikleri projenin 2 bin 500 konuttan oluştuğunu ve 100 milyon dolarlık bütçeye sahip olduğunu belirten Gökçen Kuzu, geçen yıl çalışmalarına başladıkları bu projeyi bu yıl tamamlamayı planladıklarını açıkladı. Kuzu, kentte ayrıca 10 bin öğrencinin eğitim göreceği Arjer Üniversitesi’nin kampus inşaatını da gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bütçesi 65 milyon dolar olan bu proje, tamamlandığında Cezayir’in en modern kampusü olacak” dedi.

Medine nin suyunu arıtacak
Yurtdışındaki bir başka çalışmaları olarak Suriye nin başkenti Şam da başlayacakları 10 bin konutluk projeyi gösteren Gökçen Kuzu, Suriyeli bir ortakla hayata geçirecekleri bu proje için, "Lübnan Yolu üzerinde son derece modern bir site olacak. Yap-sat yöntemiyle hayata geçireceğiz. Çok prestijli bir proje olacak" dedi. Kuzu, öte yandan Medine de 50 milyon euro bedelle arıtma tesisi ihalesi kazandıklarını da belirtti.

Hasılat Paylaşımı Yordu
Türkiye de TOKİ ve Emlak Konut GYO nun uyguladığı bir model olan hasılat paylaşımı hakkında da konuşan Gökçen Kuzu, bu alanda en iyi bilgi birikimine sahip şirketlerden biri olduklarını belirtirken, ancak, bundan sonra hasılat paylaşımı veya kat karşılığı işlere mesafeli durma kararı aldıklarını vurguladı. Kuzu, "Bu modele, ancak çok uygun oranlar olursa gireriz. Hedefimiz kendi arsalarımız üzerinde proje geliştirmek. Öbür türlüsü yorucu oluyor. Para da kazanamıyoruz. Gazi Üniversitisi’nden aldığımız alana 2 bin 500 konut ve 25 bin metrekare alanlı bir alışveriş merkezi inşa edeceğiz. Bu son işimiz olacak. Bundan sonra kat karşılığı veya hasılat paylaşımı işlerinde oranlar makul seviyelere gelinceye kadar yokuz” diye konuştu.
Kuzu Grup’un 7 bini hasılat paylaşımı ve 23 bini taahhüt olmak üzere son 7 yılda toplamda 30 bin konut inşa etti. 2009 u 650 milyon TL ciro ile kapatan firmanın şu anda elinde yine 650 milyon TL değerinde 1.450 konutluk stoğu ve 130 milyon TL değerinde yapımı devam eden 700 konutluk projesi var. Altyapı çalışmaları da olan şirketin ayrıca İstanbul da 48 arıtma tesisi çalışması bulunuyor.

İran, 100 bin konutu tamamlayabileceğimize inanamadı
Gökçen Kuzu, İran ın TOKİ si olan Meskenbank yetkililerinin Türkiye’deki şirketlerin hızı karşısında çok şaşırdıklarına dikkat çekti. İranlı yetkililerin 100 bin konutluk uydukent projesini görüşürken 3 yılda bitirebileceklerine inanamadıklarına dikkat çeken Kuzu, "Biz de, isterlerse konut sayısını 200 bine çıkarabileceklerini, bu durumda bile konutları, kendilerine zamanından önce teslim edebileceğimizi söyledik. Son 7 yılda, neredeyse ondan önceki 60 yılda yaptığımız işten daha fazla iş yaptık. Kimi zaman canımızı yaksa da bize hızlı ve büyük iş yapmayı TOKİ ve Başkanı Erdoğan Bayraktar öğretti. Yurtdışında iş yaparak, kendimizi ne kadar iyi geliştirdiğimizi test ediyoruz. . İran 100 bin konutluk dünyanın en büyük uydukent projesini düşünmeden bize veriyorsa bunda TOKİ’ye yaptığımız Spradon projelerinin referansı etkili”
Tebernüş KİREÇCİ


Tarih : 03 Mart 2010 22:58:24

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,03