DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
Zafer Çağlayan: İnşaatta Libya ile işbirliğini önemsiyoruz
Zafer Çağlayan, Libya ile gerek müteahhitlik, inşaat sektörü gerekse diğer alanlarda işbirliğine çok önem verdiklerini belirtti.

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Çağlayan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Trablus da
Libya Kamu Hizmetleri Bakanı Matuk Muhammed Matuk ile görüştü. Görüşme sonrası açıklamada bulunan Çağlayan, Libya ya ilk defa gelmesine rağmen, kendisini evinde gibi hissettiğini iki ülke arasında çok önemli tarihi ve kültürel bağlar olduğunu söyledi.

Libya heyeti ile Türkiye de de bir kaç kez bir araya gelindiğini anlatan Çağlayan, bu görüşmelerde ticari ve siyasi ilişkilerin, ekonomik çalışmaların geliştirilmesi konusunda önemli mesafelerin kaydedildiğini ifade etti.

Türkiye ile Libya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin de her geçen gün arttığına işaret eden Çağlayan, 2008 yılının tamamında kaydedilen dış ticaret hacmi rakamının bu yıl ilk 8 ayda aşıldığını bildirdi.

İki ülke arasındaki dış ticaret hacminin yıl sonunda 2 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini belirten Çağlayan, "ama bizim gibi dost ve kardeş iki ülkeye bu rakam yetersizdir, önümüzdeki 5 yıl içinde bunu 10 milyar dolarlar
seviyesine çıkarmalıyız" dedi. Dünyada küresel krizin de yaşandığı bir ortamda Türkiye ile Libya arasındaki ticareti ve ekonomik ilişkilerin artmasının son derece önemli ve anlamlı olduğunu ifade eden Çağlayan, Libya da alt yapı üst yapı ile ekonomideki çalışmaların arttığını görmenin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Libya nın Türk müteahhit ve mühendislik firmalarına göstermiş olduğu ilgi ve alakadan da memnuniyet duyduklarını ifade eden Çağlayan, Türk müteahhitlik sektörünün son 4-5 yılda Libya da 9 milyar dolarlık iş taahhüdü bulunduğunu kaydetti.

Libya da gerek müteahhitlik sektörü gerekse diğer alanlarda işbirliğine çok önem verdiklerini vurgulayan Çağlayan, şunları kaydetti: "Enerji, çimento, demir-çelik, turizm başta olmak üzere çok çeşitli alanlarda Türk müteahhitlerinin iş yapmasını arzu ediyoruz. Türk müteahhitlerinin Libya da iş yapmasını arzu ediyoruz. Aynı şekilde iki ülke olarak işbirliğimizi sadece Türkiye ve Libya arasında sınırlı tutmak istemiyoruz. Başta Afrika olmak üzere dünyanın diğer ülkelerinde de iki ülke işbirliği ile büyük işler yapalım istiyoruz.

İki ülke arasında gerek ikili ilişkilerin, siyasi ilişkilerin, ekonomik ilişkilerin gelişmesi çok önemli, bu ikili ilişkilerin geliştirilmesi hususunda sayın Kaddafi ye de teşekkür ediyoruz."

Libya Kamu Hizmetleri Bakanı Matuk Muhammed Matuk da iki ülke arasında yatırımların teşviki ve korunması ile ilgili anlaşmanın hazır olduğunu, çifte vergilendirme konusunda anlaşmanın da son aşamada olduğunu bildirdi. Belirlenen bazı itilaf konularda da Libya dan bir heyetin çok yakın zamanda Türkiye de temaslarda bulunacağını belirten Matuk, 27 Ekim tarihinde de Libya Sanayi Bakanının Türkiye ye gideceğini ve serbest ticaret anlaşmasının ikinci tur toplantılarının Ankara da yapılacağını kaydetti.

LİBYA YA ENERJİ YATIRIMLARI
Bakan Çağlayan daha sonra Libya Enerji Bakanı Ali El Sagiyir i de makamında ziyaret etti. Görüşmede Türkiye nin Libya daki yatırımlarını artırma arzusunda olduğunu belirten Çağlayan, müteahhitlik ve inşaat sektörü gibi enerji sektörünün de bu anlamda çok önemli bir yatırım alanı olduğunu vurguladı.

TPAO nun 1999 yılından bu yana Libya da petrol arama çalışmalar yaptığını hatırlatan Çağlayan, TPAO başta olmak üzere Libya da petrol üretimi de yapmak istediklerini bu kapsamda Libya da petrol rafinerisi kurulabileceğini bildirdi. Kimyasallar alanında da Libya ile karşılıklı yatırım alanlarının da mevcut olduğuna işaret eden Çağlayan, şunları söyledi:

"Libya nın ispatlanmış petrol rezervlerinde Afrika da birinci olması, doğal gazda 4 üncü büyük ülke olması Libya yı çok önemli bir konuma getirmiştir ve getirecektir. Bundan da dost ve kardeş ülke olarak mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyoruz, sizin zenginliğiniz bizim zenginliğimizdir, zenginliklerimizi mutlaka paylaşmak istiyoruz. TPAO nun burada petrol arama çalışmaları devam ediyor. Libya da petrol üretimi de yapmak istiyoruz. Libya da TPAO nun arama yaptığı iki kuyuya yeni yeni kuyular eklemek istiyoruz ve sadece arama
faaliyetlerinde değil üretim faaliyetlerinde de gerek TPAO, gerek diğer firmalarla işbirliğinin artmasını arzu ediyoruz.

Türk firmaları Libya da kimyasal ürünlerde de rafineri konusunda da yatırım yapmak istiyorlar. Bu yatırımları gerçekleştirdiğimiz zaman bu ikili işbirliği üçüncü ülkeler nezdinde de bir ticarete dönüşecektir. Böylelikle enerji
alanında burada yapılacak çalışmalarla Libya nın ihracat yelpazesi de daha da gelişmiş olacak Libya ile LNG alanında da işbirliği yapmak istiyoruz. Şu anda fiyatlardan kaynaklı gelişmelerden dolayı Libya dan petrol ve LNG ithalatında azalma var gibi gözüküyor ama bunlar yine yakın gelecekte artacak. Özellikle burada iş yapan müteahhit firmalarımız ve Türkiye de enerji alanında başarılı firmalarımız Libya nın enerji projelerinde de yer almak istediklerini ifade ettiler."

"TPAO LİBYA DA ÇOK ÖNEMLİ BİR SAHA KEŞFETTİ"
Libya Petrol Bakanı Ali El Sagiyir de TPAO nun Libya daki arama çalışmalarında çok önemli bir saha keşfettiğini ve bunun değerlendirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bunu bir müjde olarak vermenin kendisi için sevindirici olduğunu söyledi.

Libya nın petrol arama çalışmalarında açık bir politika ile kendi arama şirketine keşfedilmiş ama geliştirilmeyen kuyularda çalışma yapılması yetkisi verdiğini anlatan Sagiyir, ancak bunun başka şirketlere iş verilmeyeceği anlamına gelmediğini söyledi.

Libya Petrol Bakanı Sagiyir, diğer yatırım alanlarında da Türkiye ye kolaylıklar sağlamaya hazır olduklarını belirtti. Konuşmaların ardından Bakan Çağlayan, Libya Petrol Bakanına çini bir tabak, Bakan Sagiyir de Çağlayan a bir tablo hediye etti. Çağlayan, temasları kapsamında Libya İdari Merkezleri Geliştirme Kuruluşunu (ODAC) da ziyaret etti. ODAC Başkanı Ali İbrahim Dubeyba kuruluşun çalışmaları hakkında bilgi verirken, kuruluşun 30 Türk şirketi ile çalışma yaptığını ve bu şirketlerin 81 projeyi üstlendiğini kaydetti. Bu anlamda Türk
şirketleriyle iş hacminin 4 milyar 800 milyon doları bulduğunu anlatan Dubeyba, bu işbirliğin artarak devam etmesini istediklerini ve Türk şirketlerine güvenlerinin tam olduğunu ifade etti.

Bakan Çağlayan da ODAC Başkanına Türk müteahhitlerinin ve yatırımcı şirketlerin Libya da karşılaştıkları sorunları ve sıkıntıları dile getirerek, bunların bir an önce çözülmesini arzu ettiklerini ifade etti.
A.A


Tarih : 09 Ekim 2009 10:13:43

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,02