DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
Müteahhitlerin itibarı A,B,C sınıflandırması ile kurtulacak

Devlet Bakanı Çağlayan, müteahhitlik sektörünün tartışmalı işlerle anılan firmalar nedeniyle itibar kaybını önlemek için sektöre akreditasyon getireceklerini açıkladıDevlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türk müteahhitlik sektörünün, tartışmalı işlerle anılan firmalar nedeniyle itibar kaybetmesini önlemek için sektöre akreditasyon getireceklerini açıkladı. Türk müteahhitlerin geçen yıl gerçekleştirdikleri taahhütlerin toplam büyüklüğü 137 milyar dolara ulaşırken bazı firmaların, işi zamanında teslim etmemesi ve ihale koşullarına uymaması ciddi sorun olarak öne çıkıyor. Sorunun çözümü için Türkiye, müteahhitlikte akreditasyon sistemine geçiyor.


SİSTEMİN AYRINTILARI
Buna göre müteahhitlere yönelik akreditasyon kurumu oluşturulacak. Firmalar, yaptıkları işe göre A, B ve C sınıflandırmasına tabi tutulacak. Kalitesiz iş yapan, işi yarım bırakan firmaların uluslararası pazarda yeniden ihale alması engellenecek. Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmaya TOBB, İNTES ve Türkiye Müteahhitler Birliği de destek verecek. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkmenistan ın başkenti Aşkabat a yaptığı ziyarette, bu ülkede iş yapan müteahhitlerle bir araya geldi. Sorunlarını dinledi. "İş yapan firma sayımızın artması önemli. Ancak nicelikten daha çok nitelik önemli. Zamanında, şartlarına uygun, kaliteli iş yapılması gerekir" diyen Çağlayan, akreditasyon sistemini bütün yurtdışı müteahhitlik firmalarına getireceklerini söyledi. Az sayıda da olsa niteliksiz iş yapan firmalar nedeniyle Türkiye nin ve Türk firmalarının itibar kaybettiğini kaydeden Çağlayan, "Ülke menfaati her şeyden önce gelir. Bunun için sorun akredite edilmiş olanların taahhüt işi alması çok önemli" dedi.


TÜRKMENİSTAN DA YENİ İŞ FIRSATI
Dünyada, Türk müteahhitler için çok sayıda yeni iş fırsatı doğduğunu anlatan Çağlayan, "Örneğin Türkmenistan da yerleşim birimlerinin hepsinde spor salonları ve spor kompleksleri yapılacak. Bu çok önemli bir fırsat" dedi.
Sabah


Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler


Çağlayan’dan müteahhitlere akreditasyon vurgusu


Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkmenistan’ın inşaat sektöründe kaliteye çok önem verdiğini kaydederek, “Türkiye’de mutlak suretle müteahhitlik sektörü için bir akreditasyon sistemi kurulması gerekiyor. Türkmenistan makamları işi süresinde yapan, zamanında ve şartnamesine uygun yapanlara iş üstüne iş veriyor. Ülkemin menfaatini de akredite edilmiş ve hakikaten sorun çıkmayacak firmalardan seçilmiş olan bir sistem bugün Türkmenistan için son derece önemli” dedi


Çağlayan, Çin’deki temaslarının ardından geçtiği Türkmenistan’da ikili ekonomik ilişkilerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Çağlayan, Türkmenistan’ın Belek benzeri turizm gözdesi Avaza’nın bir nevi serbest turizm bölgesi olarak planlandığını belirterek, bölgede çok ciddi bir altyapı çalışmasının sürdürüldüğünü, Türk firmalarının buradaki fırsatı kaçırmaması, ciddi yatırımlar yapması gerektiğini vurguladı. Çağlayan “2008 yılında 1 milyar dolarlık ticaret hacmimiz var. 2007 yılına göre ticaret hacminde yüzde 42’lik bir artış var. Burada ticaretin dengeli olması lazım. Karşılıklı kazan-kazan ilişkisi içinde olunması önemli” diye konuştu.


Tercihli ticaret önerisi
Türkmenistan’a iki ülke arasında tercihli ticaret anlaşması yapılmasını teklif ettiğini bildiren Çağlayan, böyle bir anlaşmayla iki ülke arasındaki ticareti daha fazla ve dengeli artırma imkanına sahip olacaklarını belirterek, bu anlaşmayla belirlenecek ürünlerde gümrük indirimine gidileceğini, bunun da Türkmenistan’la olan ticareti ciddi olarak artıracağını kaydetti.
Türkmenistan’daki inşaatların yüzde 90’ının Türk müteahhitleri tarafından yapıldığını ve bu ülkede 130’a yakın Türk müteahhitlik firması bulunduğunu ifade eden Çağlayan, Türkmenistan’ın nitelikli iş beklediğini vurguladı.
Bahar Bakır/Milliyet


Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler


Müteahhide akreditasyon geliyor, kalitesiz iş yapan artık ihale alamayacak  
 
Türkiye, müteahhitlik alanında Çin den sonra dünyada ikinciliğe yükseldi. En büyük 225 inşaat şirketi listesine bu yıl Türkiye den toplam 31 firma girdi. Müteahhitlerin geçen yıl yurtdışında bitirdiği iş toplamı ise 23,6 milyar doları buldu.  
 
Bu muazzam başarıya rağmen bazı firmaların aldığı işi zamanında teslim etmemesi ve ihale şartlarına uymaması, tüm sektörün sıkıntı yaşamasına yol açıyor. Bu tür firmalar yüzünden Türk müteahhitleri, Libya ve Türkmenistan başta olmak üzere pazar kaybediyor. Bu tür sorunların ortadan kaldırılması için müteahhitlere akreditasyon sistemi getirilecek. Projeye göre firmalar, kurulacak Akreditasyon Kurumu tarafından A, B ve C şeklinde sınıflandırılacak. Şirketler, bu sınıflandırmaya göre iş alacak. Kalitesiz çalışan firmaların uluslararası pazarda ihale alması engellenecek.


Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmaya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ve Türkiye Müteahhitler Birliği de destek verecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Dış Ticaret ten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, "İş yapan firma sayımızın artması önemli. Ancak nitelik daha önemli. Akreditasyon sistemini bütün yurtdışı müteahhitlik firmalarına getireceğiz." dedi. Türkmenistan ziyaretinin dönüş yolunda gazetecilere konuşan Bakan Çağlayan, bazı niteliksiz işler yüzünden Türkiye nin ve Türk firmalarının itibar kaybettiğini söyledi. Bunu önlemek için yurtdışında sadece kaliteli iş yapan akredite firmaların iş alması gerektiğini aktardı.


Halen Türkmenistan daki inşaatların yüzde 90 ını Türk müteahhitleri yapıyor. Zafer Çağlayan, "Maalesef yaptıkları işlerden ve işi geciktirmelerinden dolayı bazı firmalarımız konusunda sıkıntılar var. O işler yarım kalmasın diye başka Türk firmalarına veriyorlar." diye konuştu. Türk müteahhitler için çok sayıda yeni iş alanının da açıldığını müjdeleyen Çağlayan, "Örneğin Türkmenistan da firmalarımız için önemli bir saha daha açılıyor. Yerleşim birimlerinin hepsinde spor salonları ve spor kompleksleri yapılacak. Öte yandan Suudi Arabistan ve Hindistan 10 yılda bir trilyon dolarlık altyapı yatırımı yapacak." bilgisini verdi.


TEMİNAT MEKTUBU KRİZİNİ MERKEZ BANKASI ÇÖZECEK


Yurtdışında iş yapan müteahhitler, son yıllarda teminat mektuplarıyla ilgili sıkıntı yaşıyor. Yabancı işverenler, müteahhitlerden Türk bankaları yerine Avrupa bankalarından teminat mektubu getirmelerini istiyor. Bu konuya da değinen Zafer Çağlayan, "Bankalarımız, küresel krizde çok ciddi bir sınav verdi. Bankalarımızın sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 14 seviyelerinde. Faizler tek haneye düştü. Bu konuda kendilerine Bizim bankacılık sistemini bir inceleyin. Dışarıdakiler kadar birinci sınıflar. dedim. Bu konuyu Merkez Bankası na da sunacağız. Bu da Türk bankalarına teminat mektubu konusunda yol açıcı imkân getirecek." değerlendirmesini yaptı.


Türkmenİstan In Belek İnİ Türkler kursun


Dış Ticaret ten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkmenistan ın Avaza bölgesinin Türkiye deki Belek benzeri bir turizm merkezine dönüştürüleceğini söyledi. Buradaki yatırımlardan aslan payını Türkiye nin alacağını kaydeden Çağlayan, "Milyar dolarlar mertebesinde yatırım yapılacak. Türk müteahhitler için çok iş var. Burada iskeleler kurulacak, marinalar yapılacak ve bir turizm bölgesi oluşacak." diye konuştu. Çağlayan, Türkmenistan a tercihli serbest ticaret anlaşması önerdiğini de açıkladı. Türk inşaat şirketleri, geçen yıl Türkmenistan da toplam 5,3 milyar dolarlık iş yaptı.
Zaman/İsa Yazar
Tarih : 07 Eylül 2009 00:18:17

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,03