DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
Sembol İnşaat’ın yaptığı Astana Arena Stadyumu açıldı
Yapımına 2006 yılında başlanan, 185 milyon dolara mal olan ve çatısı istenildiğinde açılabilen Astana Arena Stadyumu, hizmete açıldı...

Sembol İnşaat tarafından Astana da inşa edilen "Astana Arena Stadyumu", Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev in katıldığı törenle hizmete açıldı.

Yapımına 2006 yılında başlanan, 185 milyon dolara mal olan ve çatısı istenildiğinde açılabilen Astana Arena Stadyumu, 30 bin seyircilik kapasiteye sahip.

Astana Arena Stadyumu nun açılışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı ve Sembol İnşaat ın kurucusu Fettah Tamince, Sembol İnşaat olarak Kazakistan ın simgesi haline gelen projelerden birini daha tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Stadyumun, Kazakistan ve Astana nın sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayacağını dile getiren Tamince, Astana Arena Stadyumu nun hem şehir hem de grupları için bir prestij projesi olduğunu bildirdi. Tamince, "Astana Arena Stadyumu, gerek teknolojisi gerekse de mimari özellikleriyle son yıllarda yapılan stadyumlar arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olacaktır" dedi.

Kazakistan daki yatırımlarına devam ettiklerini anlatan Tamince, Sembol İnşaat ın başta Kazakistan olmak üzere faaliyet gösterdiği ülkelerdeki projeleri hakkında ise şunları söyledi:

"Sembol İnşaat olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar geçen kısa sürede çok büyük projelere imza attık. Hayata geçirdiğimiz projeler, farklılığı ile diğer projelerden hep ayrıştı. Başkalarının kolayca geri çekildiği durumlarda biz dik durduk ve üstlendiğimiz her projeyi beklentilerin üzerine çıkarak tamamladık. Çalışmalarımız, inandığı proje için eksi 40 derecede bile çalışan heyecan dolu işçiler, mühendisler ve yöneticilerden oluşan takımımızın eseridir.

Bugün Avrupa dan Kazakistan a, Ukrayna dan Rusya ya geniş bir coğrafyaya yayıldık. Zor inşaat projelerine uygulanabilir ve ekonomik çözümler sağlama yeteneğimiz, başarımızın ayırıcı özelliği olmuştur. Bugün sahip olduğumuz know-how ile dünyanın sayılı şirketleri arasında yer alıyoruz. En büyük gururumuz ise projelerimizi, sözleşmelerde yer alan sürelerden daha kısa bitirmek konusundaki gücümüz."

ASTANA ARENA STADYUMU

Stadyumun tasarımını Tabanlıoğlu Mimarlık ın yaptığını belirten Tamince, Astana Arena Stadyum unun, FIFA ve UEFA kriterleriyle, bölgenin sert iklim koşullarına uygun olarak tasarlandığını bildirdi.

Tamince, yeşil alanını korumak, iklimsel faktörlerden etkilenmemek ve farklı etkinliklere ev sahipliği yapabilmek için stadyumun istenildiğinde 15-20 dakika içerisinde tamamen açılıp kapanabilen hareketli çatı sistemine sahip olduğunu belirtti.

Astana Stadyumu nun bu özelliği sayesinde futbol müsabakaları dışında basketbol ve tenis gibi spor müsabakalarında, konser ve fuar gibi farklı amaçlar için de rahatlıkla kullanılabileceğine dikkati çeken Tamince, "Astana Arena Stadyumu, 30 bin kişiyi bir araya getiren sosyal bir değer, büyüklüğü, kapsamı ve mimari tasarımıyla simgesel bir yapıdır" dedi.

Tamince, Astana Arena Stadyumu nun, şehir merkezi ile uluslararası hava limanını birbirine bağlayan ana yol üzerinde, 232 bin 485 metre karelik alanda kurulu olduğunu bildirdi.

Futbol sahasının, alttan ısıtmalı olduğunu ve yüksek standartlara sahip suni çimler ile kaplandığını belirten Tamince, sahanın üzerinin teknik özellikleri yüksek pitch cover gibi malzemelerle kaplanabildiğini ifade etti.
Stadyumun toplam oturma kapasitesinin 30 bin kişi olduğunu vurgulayan Tamince, alt tribün alanlarına 16 bin, üst tribün alanlarına ise 14 bin kişinin oturabileceği şekilde planlanan stadyumda VIP tribünlerinin, stadın batı tarafında, alt ve üst tribün alanlarının arasında bulunduğunu ve her tribün altında izleyiciler için yeterli sayıda tuvalet ve büfe alanı olduğunu söyledi.

VIP suitlerinin, stadyumun 10.50 kotunda bulunduğunu anlatan Tamince, bu katta 24 adet suit, ana kontrol odası, televizyon yayın odası, restoranlar, bar, tuvaletler ve VIP salonunun yer aldığını kaydetti. Sporcuların, VIP seyircilerin ve medya mensuplarının, stadyumun batı yönünden giriş yapabildiğini dile getiren
Tamince, medya mensupları ile VIP seyirciler arasında "mixed zone"un planlandığını, bu sayede iki alanın birbirinden ayrıldığını anlattı.

İLK VURUŞ, NAZARBAYEV DEN

Astana Arena Stadyumu nun açılışında konuşan Nazarbayev, Kazakistan ın böyle bir stadyuma kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, stadyumun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

6 Temmuz un, Astana nın kuruluş günü olduğunu hatırlatan Nazarbayev, açılış törenine işaret ederek, "Bu yıl kutlamalara erken başlamış olduk" dedi.

Kazak futbolunun geleceği için böyle stadyumlara ihtiyaçları olduğunu dile getiren Nazarbayev, gelecek nesillerin sağlam şekilde yetişmeleri için hiçbir masraftan kaçınmayacaklarını bildirdi.

Stadyumun açılışı için düzenlenen törene Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev in ve Fettah Tamince nin yanı sıra, Sembol İnşaat ın kurucularından Aytekin Gültekin, Tamince Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Kazak Bakanlar, milletvekilleri, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, Türk Mili Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbolcu Hakan Şükür, Hasan Şaş, Kakha Kaladze ve Andriy Shevchenko katıldı.

Açılış töreninin ardından Kazakistan ın Lokomotiv Astana ve Kazakistan Gençler Milli Takımı arasında bir dostluk maçı oynandı. Maçı, İtalyan Hakem Pierluigi Collina yönetti. Stadyumda topa ilk vuruşu da, Nursultan Nazarbayev yaptı.

Hakan Şükür ve Hasan Şaş, konuk oyuncu olarak Lokomotiv Astana Takımı nda oynarken, Kakha Kaladze ve Andriy Shevchenko Kazakistan Gençler Milli Takımı nda oynadı. Konuk oyuncuların, 13. dakikasında ayrıldığı maç, Lokomotiv Astana Takımı nın 5-2 üstünlüğü ile sona erdi.
AA
Etiketler: sembol inşaat astena arena stadyumu kazakistan astana kazakistan astana kazakistan cumhurbaşkanı nursultan nazarbayev nursultan nazarbayev rixos hotels fettah tamince avrupa ukrayna rusya fifa uefa aytekin gültekin menderes türel levent kızıl fatih terim hakan şükür hasan şaş kakha kaladze andriy shevchenko Lokomotiv Astana Pierluigi Collina


Tarih : 05 Temmuz 2009 01:02:31

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,03