DEMİR FİYATLARI 
İskele Sistemleri 
2.El İskele / İkinci El İskele 
Asma iskele & Asansör iskele 
Cup-Lock / Fincanlı iskele 
H Tipi iskele 
Kamalı / Flanşlı iskele 
Kule ve Masa Tipi iskele 
Personel Yükseltici Platformlar 
Cephe Asansörleri 
Dikey & Teleskopik Platformlar 
Makaslı & Eklemli Platformlar 
Kalıp Sistemleri 
2.El Kalıp / İkinci El Kalıp 
Bahçe Duvarı Kalıpları 
Kaset Kalıp & Kanal Kalıp 
Öngermeli Kalıp Sistemleri 
Plywood Yüzeyli Kalıplar 
Prefabrik Kalıp Sistemleri 
PVC & Plastik Kalıp ve diğer 
Sac Yüzeyli Kalıplar 
Tünel Kalıp Sistemleri 
Teleskopik Dikme Teleskobik Direk 
2.El Teleskopik Dikme 
Tripod Ayak ( üç ayak ) 
İskele Aksesuarları 
Ayar Mili & Döküm Somun 
Boru Kelepçesi 
Döküm Elemanlar 
Flanş & Kurtağzı + Kama 
İnşaat Koruma Tülü / Ağı Emniyet Filesi_Perdesi 
Kalıp Aksesuarları 
Döküm Elemanlar 
H20 Ahşap Kiriş + Plywood 
Kereste 
Plastik Paspayı 
Tie-Rod + Somunu 
Yaylı Kilit / Çiroz 
Teleskopik D. Aksesuarları 
Döküm Somun & Mekanizma 
Kiralama Hizmetleri 
Kiralık iskele Sistemleri 
Kiralık Kalıp Sistemleri 
Kiralık Kule Vinç 
Kiralık Personel Yükseltici 
Kiralık Teleskopik Dikme 
FİRMA REHBERİ ( GENEL ) 
Basın, Medya ve Reklam 
Bilgisayar, Yazılım ve Teknoloji 
Dayanıklı Tüketim Malları San 
Deri Firmaları & Suni Deri 
Emlak, Gayrimenkul, Peyzaj 
Enerji Sektörü 
İnşaat Sektörü 
Kağıt ve Orman Sanayi 
Kimya ve Yan Sanayi 
Kurum ve Kuruluşlar, Eğitim 
Metal ve Yan Sanayi 
Mobilya ve Dekorasyon 
Muhtelif mal ve hizmetler 
Nakliyat Firmaları 
Otomotiv ve Yan Sanayi 
Tarım Hayvancılık ve Gıda San 
Tekstil ve Yan Sanayi 
Ticaret ve Parakende Satış 
Turizm ve Sağlık Hizmetleri 
Zemin ve Duvar Kaplamaları 
   
  Hatırla | Şifre?

 

 Haber Detayı
İflas eden Hoffmann’ın projelerine Ağaoğlu talip

İflasıyla Maslak ve Bomonti’deki projeleri yarım kalan ve projeleri devralmaları için yatırımcı arayan Alman Hoffmann İnşaat, ilk anlaşmayı Ağaoğlu ile yaptı


Hoffmann’ın Esentepe’de planladığı ancak rafta kalan projesini devralan Ağaoğlu, burada rezidans inşa edecek. Şirketin Bomonti’deki yarım kalan projesi için de görüşmeler sürüyor.


Ekonomİk kriz, yabancı sermayeli şirketlerin gayrimenkul edinmesini Valilik ve Genelkurmay gibi bir dizi izne bağlayan yasanın zorluğu ve bürokratik engeller yüzünden iflas eden Alman Hoffmann İnşaat’ın Esentepe’de planladığı ancak rafta kalan rezidans projesine Ağaoğlu Grubu talip oldu.


Krizden önce Maya Center’ın karşısında 6 dönümlük arsadaki Gazeteciler Sitesi olarak belirtilen 4 bloğu kat karşılığı alan ve 200 mal sahibiyle tek tek anlaşma imzalamaya başlayan Hoffmann, burayı yıkıp birini kat sahiplerine vermek üzere zemin artı 22 katlı iki adet blokta 50 rezidans, 100 de ofis inşa etmeyi planlıyordu. Ancak hem bazı kat sahiplerini ikna edemeyen hem de iflas sürecine girdiği için Maslak ve Bomonti’deki projeleri yarım kalan Hoffmann, temsilcileri aracılığıyla çareyi yatırımcılar ve büyük gruplara projeleri devralmaları için çağrı yapmakta bulmuştu.


Bomonti henüz masada


Kısa bir süre önce Avrupa yakası ağırlıklı olmak üzere son 4-5 ayda 300 milyon dolar civarında yeni arsa satın aldıklarını açıklayan Ağaoğlu da bu fırsatı değerlendirme kararı aldı. Esentepe projesinde bazı daireleri kat karşılığı aldıklarını belirten Ağaoğlu Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, burada bir rezidans projesine başlamayı planladıklarını ancak henüz proje aşamasında oldukları için detayların belirlenmediğini kaydetti.


Öte yandan Hoffmann İnşaat’tan adını vermek istemeyen bir üst düzey yetkili, Esentepe projesini devralacak şirketten Hoffmann İnşaat’ın Bomonti’de proje aşamasında kalan fakat 320 konuttan 61 dairenin satıldığı Palms Studios projesini de devralmasını istediklerini belirtti.


Yetkili, “Esentepe’deki 4 blok içinde Klaus Hoffmann’ın da dairesi bulunuyor. Proje tamamlandığında bu dairenin bedeli 1.5 milyon dolar olacak. Hoffmann, bu daireyi Esentepe projesini alacak şirkete hibe ederek, bu şirketin Bomonti projesini de devralmasını talep ediyor. Çünkü tek amaç Bomonti projesini ve mağdurlarını kurtarmak” diye konuştu. Esentepe’deki proje alanına Ağaoğlu tabelasını asan ve bu projeyi gerçekleştireceklerini doğrulayan Ali Ağaoğlu ise, Bomonti projesiyle ilgili görüşme ve pazarlıkların sürdüğünü açıkladı.


Eğer anlaşma gerçekleşirse burada da konut projesini hayata geçireceklerini kaydeden Ağaoğlu, böylece projede mağdur olan ev sahiplerinin de zararlarının tazminini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.


Konumundan dolayı özellikle bankacıların yoğun bir ilgi gösterdiği Esentepe projesinin yatırım miktarının yüzde 70-80’i kadar kâr getirecek potansiyelde bir proje olacağını iddia eden Hoffmann İnşaat’ın yöneticisi, “Burayı alan çok kâr edecek, Bomonti ise kâr getirmese de şirketin prestij projesi olacak” dedi.


Hoffmann İnşaat’ın yüzde 85’ini tamamladığı ve 102 dairesinin satışının gerçekleştiği 160 dairelik Göktürk Palms projesinin kalan yüzde 15’lik kısmının tamamlanması için gereken 3 milyon TL’yi toplamak adına hem arazinin sahibi Saç Ailesi’ni hem de buradan daire alan 102 aileyi teknik, hukuki ve mali ekiplerle biraraya getirdiklerini ve kooperatif türünde bir örgütlenme ile bu paranın toplanması yönünde karar aldıklarını hatırlatan yetkili, “Para toplandı. Böylece inşaat tamamlanıyor. Ancak zarar tazminleri için dava açacaklar” diye konuştu.


Miami tarzı otelle The Marmara ve Ramada ilgileniyor


Hoffmann İnşaat’ın 2008 başında satışa çıkan ancak kiralama sistemi Türkiye’de tutmadığı için 1 yıl içinde sadece 30’u satılan Maslak’taki Palm Residence otel projesi için ise Kaya Ramada ve The Marmara’dan teklif geldi. Görüşmelerin ve pazarlıkların sürdüğü belirtilirken, 2009 yılının Ekim ayında tamamlanması planlanan ancak hafriyat aşamasında kalan projede mağdur olan 30 kişinin de devredilme yoluyla zararlarının tazmin edilmesi planlanıyor.


Devremülk sistemine alternatif olarak Miami’de uygulanmaya başlanan ’Condo Kiralama Sistemi’ Maslak’ta bulunan Pabetland binasının yerine yapılması planlanan 20 katlı ’Palms’ projesinde uygulanmak istenmişti.


342 adet 22 metrekareden oluşan otel odalarının her biri 149 bin dolar karşılığında satışa çıkmıştı. Mülkiyetini satın alanların proje tamamlandığında bu odaları, aidatı karşılığında kendileri kullanabilecekleri gibi, isterlerse işletmeci kuruluşa, yıllık 14 bin 900 dolar karşılığında kiraya da verebilecekleri belirtiliyordu. Böylece, yatırımcılara dolar bazında yıllık yüzde 10 getiri garantisi sağlanmış olacaktı.


Vatan
Tarih : 27 Nisan 2009 13:59:02

   Bay İskele Kalıp ..
   Ser-metal Yapı El..
   Meteor Boya
   Öztem iskele kalı..
   Tosçelik Profil v..
   Alfa Döküm
   Karadeniz İskele ..
   Lego Kalıp Sac Ka..
   Oğuzhan Çelik isk..
   Highlift Makina O..
   Gg Global Pazarla..
   Dönmez İnşaat San..
   Uslu Hurdacılık V..
   Akgüller Çimento ..
   Plotterilan.net
   Tuğra Grup Kalıp ..
   Arlift Makina Pla..
   Mk İntertrans Ulu..
   Ankara Bahçelievl..
 

  ANA SAYFA   |  FİRMALAR   |   ÜRÜNLER   |  TEKNİK BİLGİ   |  REKLAM   |    İLETİŞİM

 
 

PLYWOOD   |    İNŞAAT FİRMALARI   |    DEMİR FİYATLARI    |   GOLD ÜYELİK     |    FİRMA SMS    |   FİRMA  EKLE

 
 

© 2009 İskele Kalıp Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.

arananlar
0,03